UA-73329122-1
START WIADOMOŚCI PIŁKA NOŻNA PIŁKA RĘCZNA KOSZYKÓWKA HOKEJ NA LODZIE INNE SPORTY SPORTY WALKI KONTAKT
             WIADOMOŚCI   PGNiG SUPERLIGA
sportowy-poznan.pl sportowy Poznań w moim obiektywie
zobacz więcej zdjęć
PGNiG Superliga Biuro Prasowe 22.11.2017r Szlachetna Paczka 2017 – PGNiG Superliga wesprze 17 rodzin   16 klubów PGNiG Superligi i pracownicy Superligi wybrali już rodziny z bazy Szlachetnej Paczki. Do 8 grudnia zbieramy rzeczy, które będą nie tylko prezentami świątecznymi, ale realną pomocą w funkcjonowaniu rodzin.   Szlachetna Paczka jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc, a Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.   Dzięki Szlachetnej Paczce w ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. PGNiG Superliga wesprze działania – każdy klub wybrał już rodzinę, dla której będzie prowadził zbiórkę potrzebnych rzeczy. Finał Szlachetnej Paczki zaplanowany jest na weekend 9-10 grudnia.   - Angażujemy się w te akcję już drugi raz, kluby mają wybraną rodzinę i przygotują dedykowaną paczkę, a potrzeby są naprawdę różne – mówi Justyna Woja rzecznik prasowy PGNiG Superligi – Najbardziej wartościowe jest to, że Szlachetna Paczka pomaga mądrze, wybierając i wspierając rodziny, dla których przekazane dary to przede wszystkim krok do stabilizacji sytuacji finansowej.   Aby wesprzeć Szlachetną paczkę można odwiedzić stronę www.szlachetnapaczka.pl
SPR Wisła Płock Biuro Prasowe 24.11.2017r Piechowski w Hiszpanii Po zakończeniu obecnego sezonu Mateusz Piechowski stanie się oficjalnie zawodnikiem BM Logrono La Rioja. - Otrzymałem wstępną propozycję z Hiszpanii wczesną wiosną – przyznaje 22-letni kołowy ORLEN Wisły Płock. - Chciałem być jednak lojalny wobec klubu, ponieważ jestem jego wychowankiem, no i obowiązywał mnie kontrakt do końca sezonu 2017/18. Zwróciłem się do władz SPR-u, ale nie dostałem żadnej oferty dalszej współpracy. Musiałem myśleć o własnej przyszłości, o dalszym rozwoju. Skoro nie tu, w moim Płocku, to od następnego sezonu będę grał w Logrono. Do szerokiej kadry pierwszego zespołu Piechowski dołączył w sezonie 2013/14, gdy szkoleniowcem Nafciarzy został Manolo Cadenas. Najpierw był rozgrywającym, ale ze względu na warunki fizyczne, Hiszpan dostrzegł w wychowanku ORLEN Wisły kołowego i tak już zostało. Popularny Świeży chce jeszcze w Płocku pokazać pełnię swoich możliwości. – Przecież do końca sezonu jestem zawodnikiem ORLEN Wisły, z czego zawsze byłem dumny. Chciałbym tylko dostać szansę, żebym mógł się godnie pożegnać z klubem, w którym się wychowałem i kibicami, dla których tu grałem. Prezes SPR Wisła Płock o sytuacji Mateusza Piechowskiego dowiedział się latem. – Było już za późno, żeby cokolwiek zrobić. Dwuletni kontrakt Mateusz podpisał jeszcze w maju. Ale życzę mu wszystkiego dobrego w nowym klubie. Mam nadzieję, że będzie się rozwijał i kto wie, może jeszcze kiedyś do nas wróci? – mówi Adam Wiśniewski. Mateusz Piechowski do tej pory w barwach ORLEN Wisły rozegrał łącznie 67 meczów i zdobył 88 bramek.
SPR Wisła Płock Biuro Prasowe 24.11.2017r Szlachetna Paczka 2017 – SPR Wisła Płock również pomaga! SPR Wisła Płock wraz z innymi klubami PGNiG Superligi dołączyła do akcji Szlachetna Paczka 2017. Nasz klub wesprze jedną z płockich rodzin. Rodzinę tę tworzy Pani Wioletta (40 l.) wraz ze swoimi synami: Ksawerym (4 l.), Konradem (16 l.) oraz Bartłomiejem (17 l.). Mieszkają razem w dwupokojowym, na dodatek zadłużonym domu. Kobieta znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej, gdyż nie może znaleźć pracy. Na co dzień opiekuje się 4-letnim synem, a od listopada podejmie dodatkowo opiekę nad 3-miesięcznym wnuczkiem jako opiekun prawny, ponieważ najstarszy syn nie jest jeszcze pełnoletni. Potrzeby rodziny są bardzo duże, dlatego zachęcamy wszystkich naszych kibiców do wspólnego zaangażowania się w akcję. Do końca przyszłego tygodnia prowadzimy zbiórkę produktów żywnościowych: - herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, - konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach - produkty dla niemowląt: mleko BEBIKO 1 (na inne produkty dziecko jest uczulone), przeciery, kaszki od 5 m-ca życia,- inne produkty żywnościowe: mleko UHT. Ponadto chcemy przygotować również upominki specjalne w postaci kosmetyków dla Pani Wioletty oraz syna Bartłomieja, a dla pozostałych m.in. piłkę nożną i zabawki interaktywne. - Doświadczyłem tego w trudnych chwilach, kiedy walczyłem o powrót na boisko po ciężkich kontuzjach. Zresztą nie tylko wtedy. Pomocna dłoń, bezinteresowne wsparcie, sprawienie komuś radości, to sprawy, o które zawsze i wszędzie należy walczyć – mówi Adam Wiśniewski, prezes SPR Wisła Płock. - Nie ma nic piękniejszego niż radość, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Tak zwyczajnie, po ludzku, bez rywalizacji o poklask. Pomagajmy, jeżeli tylko możemy. My, jako klub, ale i my, jako drużyna - pomożemy. Liczę na to, że w pomoc Pani Wioletcie i jej najbliższym włączą się jak zawsze nasi kibice. Bo przecież wszyscy jesteśmy jedną drużyną, jedną wielką rodziną. A teraz Szlachetna Paczka może sprawić, że nasza drużyna, nasza rodzina stanie się jeszcze większa. Bogatsza o ponadczasowe wartości. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszą Szlachetną Paczkę swoimi zakupami, zapraszamy do biura klubu w ORLEN Arenie.