UA-73329122-1
START WIADOMOŚCI PIŁKA NOŻNA PIŁKA RĘCZNA KOSZYKÓWKA HOKEJ NA LODZIE INNE SPORTY SPORTY WALKI KONTAKT sportowy-poznan.pl sportowy Poznań w moim obiektywie

MUKS  POZNAŃ

POMARAŃCZARNIA MUKS POZNAŃ  RELACJE POMECZOWE
13 styczeń 2018 ( sobota ) godz. 17.00 Pomarańczarnia MUKS Poznań – Olimpia Wodzisław Śląski 27 styczeń 2018 ( sobota ) godz. 15.00 Pomarańczarnia MUKS Poznań – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 10 luty 2018 ( sobota ) godz. 17.00 Pomarańczarnia MUKS Poznań – Lider Swarzędz 25 luty 2018 ( niedziela ) godz. 15.00 Pomarańczarnia MUKS Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków
Relacja Wojtek Budzyk (budzikpoznanski.pl) zdjęcia Elżbieta Skowron 26.11.2017r Pomarańczarnia MUKS Poznań – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 85:91 Patrząc na tabele przed tym spotkaniem murowanym faworytem tego spotkania były podopieczne Macieja Brodzińskiego. MUKS plasował się na drugim miejscu, rywal na dziewiątym. Pierwsza kwarta to bardzo dobra gra z obu stron z lekką przewagą poznanianek. Zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego jednak nie odpuszczały i łącznie obie piątki rzuciły 45 punktów! W kwarcie drugiej poziom utrzymały jedynie przyjezdne. Odrobiły straty z nawiązką. MUKS niby grał dobrze, ale ewidentnie brakowało szczęścia pod koszem. Po przerwie Pomarańczarnia mozolnie odrabiała straty. Rywal cały czas jednak trzymał formę i kolejno po 25 minutach miał sześć oczek przewagi, a przed ostatnią odsłoną tego spotkania pięć. Ta ostatnia kwarta dostarczyła emocji jak u Hitchcocka. Po 35 minutach gry na tablicy widniał remis po 70 i każda z drużyn dawała z siebie wszystko. Minutę przed końcem przy stanie po 80 obie drużyny miały swoje szanse, żeby wygrać ten mecz. Najpierw poznanianki nie wykorzystały szansy, ale równie nieskuteczne w kontrze, a zarazem ostatniej akcji były zawodniczki Basketu. O losach spotkania decydowała więc dogrywka. Tą lepiej rozpoczął MUKS, ale determinacja podopiecznych trenera Piotra Neydera przechyliła szalę spotkania na ich korzyść. Lepsza skuteczność pod koszem i faule Pomarańczarni sprawiły, że taniec radości po zwycięstwie mogły zatańczyć zawodniczki Basketu. Pomarańczarnia MUKS Poznań – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 85:91 (25:20, 10:23, 25:22, 20:15, 5:11) Pomarańczarnia MUKS: Iwona Szarzyńska 21, Karolina Olszewska 18, Marta Wdowiuk 15, Weronika Papiernik 12, Patrycja Klatt 10, Magdalena Ratajczak 5, Paulina Pilichowska 4, Weronika Woźniak, Magdalena Kowalewska, Magdalena Pisera UKS Basket SMS: Natalia Danych 21, Weronika Telenga 21, Jessica Solak 14, Martyna Leszczyńska 13, Agata Maciejewska 8, Natalia Łopińska 6, Roksana Płonka 5, Agnieszka Myślak 3, Marta Wieczyńska, Klaudia Dudek
zobacz więcej zdjęć
Infomacja własna tekst i zdjęcia Elżbieta Skowron 10.12.2017r Pomarańczarnia MUKS Poznań vs AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 87 : 66 Zawodniczki MUKSU od pierwszych minut pokazały swoją wyższość gry w stosunku do przeciwniczek . Pierwsze trzy kwarty wygrały z wysoką przewagą  22:11, 23:14, 27:17 . Dopireo w czwartej kwarcie zawodniczki AZS AJP częście wrzucały do kosza częściej od naszych dziewczyn dzięki czemu wygrały 15:24 . Kapitan naszego zespołu Iwona Szarzyńska była dzisiaj najlepsza zdobywając 17 punktów, 1 zbiórka w ataku , 3 zbiórki w obronie , Weronika Papiernik zdobyła 14 punktów , 1 zbiórka w ataku , 6 zbiórek w obronie . Pomarańczarnia MUKS Poznań vs AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 87 : 66  ( 22:11, 23:14,27:17,15:24) punkty dla MUKS zdobyły ; Weronika Woźniak 8, Patrycja Klatt 6, Karolina Olszewska 6, Magdalena Kowalska 2, Marta Wdowiuk 7, Magdalena Ratajczak 2 , Iwona Szarzyńska 17, Sylwia Siemienas 10, Magdalena Pisera 11, Paulina Pilichowska 4, Weronika Papiernik 14 Trener Maciej Brodziński punkty dla AZS AJP zdobyły ;Weronika Kuczyńska 16,Paula Duchnowska 9,Wiktoria Keller 9, Jagoda Szczęsna 11, Karolina Matkowska 11, Karolina Szczecińska 2, Olga Trzeciak 8, Trener Robert Pieczyrak