Autor: | Zdjęcie: Tomasz Szwajkowski

Wiosna marzeń? Piłkarki Lecha UAM grają jak natchnione GALERIA - Zdjęcie główne
60

foto Tomasz Szwajkowski

Koszykówka Piłkarki Lecha UAM odżyły na wiosnę. Podopieczne Alicji Zając w 2024 roku wciąż są niepokonane. W zaległym spotkaniu ze Sportisem KKP Bydgoszcz odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu i awansowały w pierwszoligowej tabeli na szóste miejsce.

Zespół z Bydgoszczy, chociaż notowany w pierwszoligowej tabeli trochę niżej od poznanianek, to nie jest wygodnym rywalem. Lechitki z tym zespołem jeszcze nie wygrały. Od pierwszej minuty było widać, że chcą to zmienić i podtrzymać zwycięską passę w lidze. Niebiesko-białe od początku miały przewagę, ale długo nie potafiły jej zamienić na gola. Dopiero pod koniec pierwszej części spotkania w zamieszaniu w polu karnym faulowana była Maja Kuleczka. Sędzia podyktowała rzut karny, poszkodowana pewnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadziła Lecha na prowadzenie.

W drugiej połowie poznanianki znów przeważały, ale pod bramką Sportisu były nieskuteczne. W 79. minucie dopięły swego. W pole karne wbiegła z piłką Matylda Kościelak, dośrodkowała do Martyny Łuczak. Ta została zablokowana, ale piłkę przejęła Małgorzata Jurek i z bliskiej odległości pokonałą bramkarkę z Bydgoszczy. Podopieczne Alicji Zając wygrały 2:0 i awansowały w tabeli 1. ligi na szóste miejsce. Do drugiego tracą już tylko cztery punkty.

Cieszymy się ze zwycięstwa, bo potrzebujemy tych punktów, a kolejne wygrane mecze zwiększają naszą pewność siebie, której w poprzedniej rundzie nam brakowało. Konsekwentnie robimy swoje na boisku, co przynosi upragniony efekt, ale zauważam też nasze deficyty i nad tym chcemy popracować w zbliżającej się przerwie

- podsumowała mecz Zuzanna Sawicka.

Wspomniana przerwa związana jest z meczami kobiecych drużyn narodowych. W kadrze U-19 zagra m.in. Maja Kuleczka. Kolejne spotkanie ligowe Lech UAM rozegra w weekend 13-14 kwietnia w Radomiu. Rywalem będzie plasująca się w tabeli na 8. miejscu Sportowa Czwórka Radom.

Lech Poznań UAM - Sportis KKP Bydgoszcz 2:0 (1:0)

Bramki: Maja Kuleczka (36. - karny), Małgorzata Jurek (79.)

Lech Poznań UAM: Anna Laskowska - Monika Poniedziałek (77. Martyna Łuczak), Zuzanna Sawicka, Maja Kuleczka - Zofia Wojciechowska (69. Małgorzata Jurek), Zofia Porada, Alicja Piechocka, Julia Przybył - Dominika Kubka (46. Klaudia Wojtkowiak), Marika Purgacz (69. Martyna Nowaczyk), Matylda Kościelak (83. Patrycja Małyszka)