Derby dla MUKS-u Poznań. WIDEO + GALERIA

Autor:

Derby dla MUKS-u Poznań. WIDEO + GALERIA - Zdjęcie główne
35

Koszykówka Pierwsze spotkanie I rundy play-off nie zawiodło kibiców swoim poziomem. We wtorek MUKS Poznań obronił przewagę własnego parkietu, wygrywając z rezerwami Enei AZS-u 73:59. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała wysoko wygrana druga kwarta.

Oba zespoły przystąpiły do tego sezonu z innym nastawieniem. Dla MUKS-u I-ligowe rozgrywki są najważniejszymi na poziomie seniorskim. Z kolei podstawowy zespół Enei AZS-u występuje w Orlen Basket Lidze, a drugi poziom rozgrywkowy służy klubowi do ogrywania zdolnej młodzieży. Do play-offów I ligi Muksiary przystąpiły jako trzecia siła grupy B, natomiast Akademiczki jako szósty zespół stawki.

W pierwszej kwarcie wtorkowego spotkania z nieco lepszej strony pokazały się zawodniczki Enei. Widać było w ich szeregach ekstraklasowe doświadczenie takich graczy jak Weronika Piechowiak czy Alicja Rogozińska, a swoje punkty dokładała też młodsza od nich Wiktoria Haegenbarth. Dzięki temu podopieczne Wojciecha Szawarskiego prowadziły po 10 minutach 17:14.

Podrażniony MUKS zerwał się do ataku w drugiej odsłonie spotkania. Dwie szybkie trójki zaaplikowała rywalkom Marta Dymała, a oprócz niej dobre flow ofensywne złapała też Alicja Szloser. Na przerwę gospodynie schodziły z zasłużonym prowadzeniem 40:28.

Po zmianie stron Enea próbowała zniwelować straty, ale okazało się to zbyt trudne. Co prawda po celnym rzucie Aleksandry Piaseckiej zza łuku AZS zmiejszył przewagę miejscowych do 7 oczek, ale końcówka kwarty znów przebiegała pod dyktando Muksiar, podobnie zresztą jak cała czwarta kwarta. W ostatniej części meczu zawodniczki Macieja Brodzińskiego utrzymywały kilkunastopunktowe prowadzenie i na sam koniec triumfowały 73:59. Do zwycięstwa w serii MUKS potrzebuje już zatem tylko jednej wygranej.

Najskuteczniejsza w zwycięskiej ekipie była Alicja Szloser (25 punktów, 8 zbiórek, 4/9 za trzy), a wśród pokonanych Weronika Piechowiak (19 punktów, 11 zbiórek).

MUKS Poznań – Enea AZS II Poznań 73:59
(14:17, 26:11, 19:16, 14:15)

MUKS: Szloser 25, Dymała 17, Łakoma 10, Burzyńska 10, Piotrowska 8, Błaszczak 3

Enea: Piechowiak 19, Rogozińska 11, Haegenbarth 9, Brzustowska 7, Piasecka M. 6, Piasecka A. 3, Tomaszkiewicz 2, Jarecka 2

Zachęcamy do obejrzenia wypowiedzi trenerów obu zespołów i galerii zdjęć. Kolejne spotkanie serii zaplanowano na piątek. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:30 w Hali A POSiR przy ul. Spychalskiego. Pół godziny wcześniej w obiekcie przy ul. św. Marcina w Swarzędzu miejscowy Lider powalczy z Contimaxem MOSiR-em Bochnia o przedłużenie swoich szans na awans do II rundy (w pierwszym meczu bochnianki zwyciężyły 68:57).