UA-73329122-1
START WIADOMOŚCI PIŁKA NOŻNA PIŁKA RĘCZNA KOSZYKÓWKA HOKEJ NA LODZIE INNE SPORTY SPORTY WALKI KONTAKT sportowy-poznan.pl sportowy Poznań w moim obiektywie

Hokej na trawie w Poznaniu

HOKEJ NA TRAWIE
Informacja Prasowa WKS Grunwald Poznan Waldemar Serowski zdjęcia Foto: Paweł Siczyński 20.11.2017r Chorwacja zdobyta , piękna wygrana hokeistów na trawie WKS Grunwald Poznań. Półfinał WZS WKS Grunwald Poznań – Vinnitsa (Ukraina)  -  6:2 (2:1) Finał WZS WKS Grunwald Poznań – HK Zelina (Chorwacja)  -  13:1 (3:0)  W rozegranym  w Chorwacji w dniach 16-19.11.2017r. "International Hockey Festival Gospić 2017",  hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań odnieśli piękne zwycięstwo, godnie reprezentując polski hokej na trawie, miasto Poznań i Wojsko Polskie. Mecze półfinałowe i finałowe pokazały moc i przewagę taktyczną naszych hokeistów  udowadniając wszystkim, że zwycięstwa w poprzednich dniach nie były przypadkowe. Szczególnie mecz finałowy zapadnie gospodarzom turnieju, zespołowi z Chorwacji, HK Zelina, na długo w pamięci. Zwycięstwo naszych hokeistów na trawie od początku spotkania nie było takie oczywiste, ale po złamaniu oporu Chorwatów i uzyskaniu trzybramkowego prowadzenia, ilość strzelonych bramek do końca meczu była tylko kwestią czasu i wykonaniem wyroku na gospodarzach. Rozmiar zwycięstwa robi wrażenie, nawet w rozgrywkach na hali nie pada często ale trzeba zaznaczyć, że gra naszych zawodników była oklaskiwana przez wszystkich uczestników turnieju. Nie zawsze można przyglądać się zespołowi, któremu wychodziło praktycznie wszystko, a ilością akcji ofensywnych można było obdzielić pozostałe spotkania. Szybkość, dokładność, zgranie, praca na boisku i przestrzeganie założeń taktycznych nakreślonych przez trenerów: Karola Śnieżka i Roberta Grzeszczaka, napawa olbrzymim optymizmem na pozostałą część sezonu. WKS Grunwald Poznań już jest w formie i jest to dobry prognostyk przed wyjazdem na turniej do Norwegii (07-10.12.2017r.), gdzie trzeba się będzie zmierzyć z zespołami z Niemiec, Irlandii i Francji czyli z czołówką Europy oraz gospodarzem z Norwegii. Turniej w Chorwacji był bardzo dobrze zorganizowany, za co organizatorom należą się ogromne brawa. Pewnie na zimę i śnieg nie mieli wpływu, ale podczas następnego pobytu zamawiamy słońce. Nagrodą za wygranie turnieju był puchar i czek na 2.500 euro, a hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań solidnie na tę nagrodę zapracowali. Indywidualnie Artur Mikuła został najlepszym strzelcem turnieju i był po prostu niepokonany. Jak wino - im starsze tym lepsze! Teraz ciężka podróż powrotna do Poznania, bo w sobotę 25.11.2017r. gramy pierwszy turniej ligowy w Gąsawie w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.
Informacja Prasowa WKS Grunwald Poznan Waldemar Serowski zdjęcia Foto: Paweł Siczyński 04.12.2017r II Turniej halowy o HMP i komplet zwycięstw dla Grunwaldu WZS WKS Grunwald Poznań – AZS Politechnika Poznańska 14:0 (9:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mateusz Hulbój -4, Artur Mikuła -5, Paweł Bratkowski -1, Dominik Kotulski -1, Jakub Janicki -1, Mikołaj Gumny -1, Michał Kasprzyk -1. WZS WKS Grunwald Poznań – UKS Bałagany Łubianka 9:3 (4:1) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła -5, Michał Kasprzyk -1, Mikołaj Gumny -1, Mateusz Hulbój -1, Paweł Bratkowski -1, W niedzielę, (03.12.2017r.) nasi hokeiści na trawie udali się do miejscowości Unisław, gdzie gospodarzem II Turnieju o Halowe Mistrzostwo Polski byli hokeiści UKS z Łubianki k. Torunia. Ładna hala sprzyjała dobrej atmosferze turnieju, a jeszcze przyjemniej zrobiło się po dwóch zwycięstwach naszych zawodników. Trzeba przyznać, że gospodarze zawodów, Bałagany Łubianka, zagrali z WKS Grunwald bardzo otwarty mecz i bardzo się starali dotrzymać kroku naszym hokeistom na trawie. Najlepszym aktorem tego meczu był bez wątpienia bramkarz Rustico Łubianka – Łukasz Domachowski. Wiele jego odważnych i zdecydowanych interwencji było godnych podziwu i pozwoliło mu uchronić swoją drużynę przed wyższą porażką. Meczu z AZS Politechnika Poznańska, z którym wojskowi wygrali wynikiem dwucyfrowym, nie będę opisywał, każdy może wyciągnąć swoje wnioski. Od dzisiaj do informacji meczowej będziemy dodawać statystykę z  meczów, wykonywaną przez dyrektora sportowego WKS Grunwald Poznań - trenera Jerzego Wybieralskiego: Mecz z AZS PP: drużyna Grunwaldu w pierwszej połowie była 16 razy w kole, oddała 11 strzałów i zdobyła 9 bramek; w drugiej połowie była 25 razy w kole, oddała 12 strzałów i zdobyła 5 bramek; krótkie rogi: 5 = I połowa 2 rogi –bramek 0; druga polowa 3 rogi – 1 bramka. Mecz z  UKS Bałagany Łubianka: drużyna Grunwaldu w pierwszej połowie była 13 razy w kole, oddała 9 strzałów i zdobyła 1 bramkę;  w drugiej połowie była 19 razy w kole, oddała 15 strzałów i zdobyła 4 bramki; krótkie rogi: 5 = I połowa 3 rogi – 3 bramki 0; druga polowa 2 rogi – 1 bramka.