UA-73329122-1
START WIADOMOŚCI PIŁKA NOŻNA PIŁKA RĘCZNA KOSZYKÓWKA HOKEJ NA LODZIE INNE SPORTY SPORTY WALKI KONTAKT sportowy-poznan.pl sportowy Poznań w moim obiektywie

HOKEJ Poznań

 HOKEJ NA LODZIE POZNAŃ , PZHL              

Karda Narodowa

źródło Facebook - Hokej Poznań zdjęcia Elzbieta Skowron 19.11.2017r Hokej Poznan vs UKH Dębica 6:3 Wygrywamy drugi mecz z Dębicą. Tak jak przewidywaliśmy w drugim meczu już nie było tak łatwo. Pierwsza tercja po myśli trenera, zawodnicy zagrali planowo 4:0. Jak to bywa w sporcie często największym rywalem nie jest przeciwnik tylko własne słabości. W drugiej tercji mieliśmy typowy przykład rozluźnienia wynikającego ze zlekceważenia przeciwnika. Efekt-przegrywamy tercje 0:2. W przerwie trener szatnie wywrócił do góry nogami i chłopacy spadli na ziemię. Trzecią tercję wygrali 2:1. Znowu popracował Maksim Tsitok- jedna bramka dwie asysty, również Mateusz Kurpiewski zaliczył bramkę i dwie asysty, skutecznie zagrał drugi mecz Marek Iwański - bramka i dwie asysty. Solowa akcja Kamila Gościmińskiego który ograł bramkarza Dębicy. Odblokował się również młody zawodnik z Rosji, Sheynikhovich Artem, wczoraj i dzisiaj również zaliczył trafienie i ogólnie widać było że walczył. Wreszcie na koniec piękne, podręcznikowe zagranie Mateusz Kurpiewski do Maksima a ten oddał idealne podanie trafione w tempo do Dawida Zawiły, bramkarz nie miał szans. To był ostatni mecz w tym roku jaki rozgrywaliśmy w Poznaniu. Za tydzień jedziemy do Katowic na mecz z U18 PZHL potem Krynica i Nowy Targ. Hokej Poznan vs UKH Dębica 6:3 (4:0, 0:2, 2:1)
zobacz więcej zdjęć
PZHL Biuro Prasowe tekst i zdjęcia Paweł Bialic/PZHL 30.11.2017r Byrski szkoli w Cieszynie Lodowisko w Cieszynie – to arena kolejnego campu Jarosława Byrskiego. Znany trener na co dzień pracujący za Oceanem z zawodnikami NHL od dwóch lat współpracuje z PZHL-em przeprowadzając w Polsce swoje szkoleniowe campy dla trenerów i adeptów hokeja na lodzie. W Cieszynie Jarosław Byrski szkoli blisko 80 adeptów hokeja na lodzie. W zajęciach uczestniczą też polscy trenerzy. Warto zaznaczyć, że Cieszyn to już szóste miasto, w którym Jarosław Byrski poprowadzi swój camp. Wcześniej takowe odbywały się w Katowicach, Poznaniu, Nowym Targu, Sosnowcu i Krakowie. Polski trener prowadzi na co dzień swoją szkołę SK8ON w Toronto. Zajmuje się też indywidualnymi treningami z gwiazdami NHL. Podopiecznymi Jarosława Byrskiego są między innymi tak uznani hokeiści jak Bryan Bickell, Brent Burns, Michael Cammalleri, Rick Nash, Alex Pietrangelo, Jeff Skinner, Jason Spezza, Steven Stamkos czy Wojtek Wolski. To tylko część z jego znanych podopiecznych, bo na co dzień Byrski prowadzi zajęcia w klubach NHL i AHL jak np. Ottawa Senators czy Tampa Bay Lightning. Co ciekawe Byrski nie zajmuję się trenowaniem klubowym, tylko wyłącznie szkoleniem indywidualnym, a do Kanady wprowadzał w latach 70-tych ub. stulecia tzw. europejski styl gry.
HOKEJ NA LODZIE