UA-73329122-1
START WIADOMOŚCI PIŁKA NOŻNA PIŁKA RĘCZNA KOSZYKÓWKA HOKEJ NA LODZIE INNE SPORTY SPORTY WALKI KONTAKT sportowy-poznan.pl sportowy Poznań w moim obiektywie

WKS GRUNWALD POZNAŃ

GRUNWALD POZNAŃ RELACJE POMECZOWE
Zespół współfinansowany przez       Urząd Miasta Poznań
I RUNDA ROZGRYWEK SEZONU 2017/2018 02.12.2017 r. godz. 17.00  WKS GRUNWALD POZNAŃ- OKPR WARMIA OLSZTYN 13.01.2018 r. godz. 17.00  WKS GRUNWALD POZNAŃ- MKS GRUDZIĄDZ 27.01.2018 r. godz. 17.00 WKS GRUNWALD POZNAŃ- SOKÓŁ KOŚCIERZYNA
Informacja Prasowa WKS Grunwald Poznań 07.09.2017r Znamy już skład zespołu Piłki Ręcznej Grunwald Poznań 1. BARANIAK Marek            1994-10-07  Skrzydłowy 2. DRASZKIEWICZ Tomasz   1986-02-19 Skrzydłowy                8 3. FOGLER Robert              1984-05-31 Rozgrywajacy            7 4. FRANASZEK Adrian         1998-08-25 Rozgrywajacy           10 5. GINTOWT Tomasz           1994-09-13 Rozgrywajacy           15 6. GURAJ Arkadiusz           1980-01-16 Rozgrywajacy 7. HARASYMEK Alan           1997-04-10 Skrzydłowy                9 8. KARBOWSKI Łukasz        1994-04-28 Obrotowy                 27 9. KOŁTUNOWICZ Piotr      1998-03-17 Skrzydłowy               20 10. KULCZYNSKI Patryk      1990-01-14 Bramkarz                  90 11. KUREK Filip                  1996-10-30 Rozgrywajacy           17 12. LEOSZKO Dominik         1998-03-27 Bramkarz                 28 13. LUBIEWSKI Mateusz      1991-08-15 Rozgrywajacy           77 14. MAJEWSKI Michał          1995-03-26 Skrzydłowy             10 15. MARTYNSKI Krzysztof    1984-01-04 Rozgrywajacy         13 16. MATLACH Mateusz         1990-04-09 Rozgrywajacy         24 17. NIERADKO Michał           1989-01-03 Rozgrywajacy         22 18. NOWICKI Piotr               1990-01-27 Obrotowy                14 19. PAWŁOWSKI Aleksander 1997-01-27 Rozgrywajacy    20. PEDA Mariusz                 1970-09-20 Bramkarz 21. PIECHOWIAK Patryk       1995-03-25 Obrotowy               18 22. SOCHA Jan                    1999-09-17 Rozgrywajacy         11 23. TARKO Filip                   1986-06-06 Bramkarz                 86 24. WAWRZYNIAK Mikołaj    1999-06-03 Skrzydłowy              5 25. WENTA Piotr                  1997-05-31 Bramkarz                25 26. WESTWAL Krzysztof       1994-02-15 Skrzydłowy             6 1. WALCZAK Rafał                                 TRENER A
zobacz więcej zdjęć
Informacja Prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Krzysztof Brzezinski zdjęcia Elżbieta Skowron 02.12.2017r WKS Grunwald Poznań vs Warmii Olsztyn 24-21  Dużo radości sprawili swoim kibicom szczypiorniści WKS Grunwald Poznań pokonując w dniu wczorajszym zespół Warmii Olsztyn 24-21 /11-12/. Od początku było widać ogromną determinację całego zespołu aby przerwać serię porażek, które przytrafiły się w ostatnich tygodniach. Sam wynik pokazuje , że kluczem do zwycięstwa była obrona i bardzo dobra postawa bramkarza Filipa Tarko. W ataku przewodził Robert Fogler , który po problemach zdrowotnych dochodzi do bardzo dobrej formy. Skuteczny był również Tomasz Gintowt.. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Marek Barania, Michał Nieradko i Mateusz Lubiewski. Całe spotkanie jak pokazuje protokół meczowy był bardzo wyrównany . Zadyszkę mieliśmy w pierwszych minutach drugiej części spotkania, które przegrywaliśmy 11-15. Kluczowe dla spotkania było ostatnie 10 minut meczu, w których cały zespół niesiony dopingiem kibiców wywalczył upragniony sukces. Ostatni mecz ligowy w tym roku rozegrany zostanie już w piątek o godz. 19 w Sierpcu. Ostatnie dni udane były również dla drużyn młodzieżowych naszego klubu. Bardzo dobrze spisuje się zespół dzieci rocznik 2005 i młodsi prowadzony przez trenera Piotra Kawałka. Zespół po dwóch turniejach o Mistrzostwo Wielkopolski w swojej grupie zajmuje II miejsce, odnosząc 3 zwycięstwa, doznając 1 porażki. Zespół juniorów prowadzony przez trenera Łukasza Rutkowskiego wygrał  wczoraj mecz ligowy z Ostrovią Ostrów Wlkp 37-30. WKS Grunwald Poznań vs Warmii Olsztyn 24-21 (11:12) Bramki zdobyli dla Grunwaldu ; Baraniak Marek 4, Fogler Robert 9,Gintowt Tomasz 7,Nieradko Michał 3, Lubiewski Mateusz 1 Bramki zdobyli dla Warmi ;Królik Karol 2 ,Dzido Piotr 4,Sikorski Michał 1 ,Golks Wojciech 1 ,Deptuła Paweł 3 ,Dzieniszewski Radosław 4                                          Malewski Marcin 5 ,Kolędziński Sebastian 1
Informacja Prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Krzysztof Brzezinski zdjęcia Elżbieta Skowron 09.12.2017r WKS Grunwald wygrywa kolejny mecz Wróciliśmy na właściwe tory. Wczorajszy mecz pokazał, że drużyna po chwilowej zadyszce odzyskała wiarę w zwycięstwa. Wróciła radość z gry, swoboda w rozgrywaniu akcji ofensywnych, bardzo solidna obrona i mocna bramka. Od początku wczorajszego spotkania inicjatywa należała do Grunwaldu, wypracowaliśmy kilku bramkowe prowadzenie Do przerwy prowadziliśmy 10-6. W 48 minucie nasze prowadzenie zmalało do dwóch. Ostatnie 10 minut to już pełna dominacja Grunwaldu, co świadczy o dobrym przygotowaniu fizycznym naszego zespołu. Z bardzo dobrej strony pokazali się w dniu wczorajszym meczu nasi bramkarze: Patryk Kulczyński, który bronił z dużym wyczuciem i wysokim procentem skuteczności , w końcówce spotkania zmienił go Piotr Wenta / odbił rzuty karne/. Najlepszym zawodnikiem całego spotkania został  Robert Fogler. Kolejny mecz ligowy zostanie rozegrany już w Nowym Roku, a dokładnie 13 stycznia z zespołem z Grudziądza. Kolejny mecz wygrali wczoraj juniorzy Grunwaldu, którzy pokonali Tęczę Kościan 38-35. Zespół dzieci uczestniczy dzisiaj w Turnieju o Mistrzostwo Wielkopolski w Środzie Wlkp. MKS Mazur Sierpc vs WKS Grunwald Poznań 17:26 (6:10) Bramki dla Grunwaldu zdobyli ; Baraniak Marek 3,Westwal Krzysztof 1,Fogler Robert 6,Harasymek Alan 3,Majewski Michał 1,Martyński Krzystof 1 ,                                                  Gintowt Tomasz 4, Nieradko Michał 6,Franaszek Adrian 1