UA-73329122-1
START WIADOMOŚCI PIŁKA NOŻNA PIŁKA RĘCZNA KOSZYKÓWKA HOKEJ NA LODZIE INNE SPORTY SPORTY WALKI KONTAKT sportowy-poznan.pl sportowy Poznań w moim obiektywie

AZS AUM POZNAŃ

PIŁKA

ZESPÓŁ KOBIECY FUTSAL AZS UAM POZNAŃ ZESPOŁY MĘSKIE FUTSALU
Więcej zdjęć - polub mnie
 INFORMACJA PRASOWA KOTWICA KÓRNIK/OLA GODLEWSKA  21.11.2017r Kotwica przegrywa pierwszy mecz w Ekstralidze futsalu Kotwica Kórnik rozpoczęła zmagania w Ekstralidze futsalu od porażki. Przeciwnikiem kórniczanek był Uniwersytet Warszawski. Pierwsza połowa obfitowała w strzały z dystansu UW i niezbyt udane akcje Kotwicy. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 14 minuty pierwszej połowy, kiedy to Karolina Wlekła umieściła piłkę w siatce warszawianek. Kotwica chcąc iść za ciosem wzmogła ataki na bramkę Zuzanny Nikisz, lecz zabrakło skuteczności. Niespełna minutę po zdobyciu gola przez gospodynie, UW odpowiedział ogniem. Ola Blige, która w tym meczu spisywała się świetnie w bramce Kotwicy, nie dała rady Paulinie Pokraśniewicz i na tablicy wyników mogliśmy pojawił się remis 1:1. Z takim rezultatem zawodniczki schodziły do szatni. W drugiej połowie Kotwica tworzyła sobie świetne sytuacje, ale gola nie było. Piłka lądowała w rękach golkiperki z Warszawy lub daleko od światła bramki. Chwile nieuwagi kórniczanek wykorzystała Pokraśniewicz, która po raz drugi umieściła piłkę w siatce Kotwicy. Białe Damy dążyły do wyrównania i zaciekle walczyły o choćby punkt w tym spotkaniu lecz nie podołały młodej kadrze z Warszawy. Kotwica przegrywa przed własna publicznością 2:1, a w środę czeka je pojedynek z UAM Poznań również na własnym parkiecie. Kotwica Kórnik - AZS UW Warszawa 1:2 Bramki: 14 minuta Karolina Wlekła(Kotwica) - 14 i 20 minuta Paulina Pokraśniewicz (AZS) Żółta kartka Martyna Boguszyńska(Kotwica) Widzów około 100. Kotwica: Aleksandra Blige, Martyna Boguszyńska, Małgorzata Ładniak, Katarzyna Sikora, Ewa Weber, Aleksandra Godlewska, Paula Fronczak, Violetta Biegańska, Patrycja Sutkowska, Gabriela Sass, Karolina Wlekła, Ewa Telążka, Marta Kryszak, Hanna Cerajewska Trener Piotr Siudziński. AZS UW: Zuzanna Nikisz, Joanna Trzcińska, Mart Walczak, Katarzyna Włodarczyk, Paulina Pokraśniewicz, Natalia Kierzkowska, Julia Przybyłkowicz, Zuzanna Maronde, Katarzyna Orlińska, Julita Sterbicka Trenerka Maria Wąsowska.
 INFORMACJA PRASOWA KOTWICA KÓRNIK/OLA GODLEWSKA  11.12.2017r Kotwica przywozi z Warszawy pierwszy punkt Kórniczanki pierwszy punkt w Ekstralidze Futsalu wywalczyły w Warszawie z tamtejszym AWFem. Po trzech przegranych meczach zawodniczki Kotwicy chciały przełamania i na mecz wyszły zmotywowane do działania. Wynik otworzyła w drugiej minucie Gabriela Sass umieszczając piłkę przy słupku bramki. AWF po stracie bramki groźnie atakował co poskutkowało i w Warszawie zrobiło się 3:1 dla AWF-u. Kotwica dążyła do strzelenia kolejnej bramki lecz w golkiperka gospodyń zapalczywie broniała nawet najtrudniejsze strzały. W drugiej połowie Kotwica od razu podeszła wysokim pressingiem, zmuszając rywalki do popełniania błędów. W 21 minucie drugą bramkę dla Kórnika strzeliła Boguszyńska, a kilka minut później doskonałym strzałem popisała się Cerajewska i doprowadziła do wyrównania. Kotwica pokazała kawał dobrego futsalu i po pięknej akcji do bramki trafiła Wlekła. Kotwica pierwszy raz w tym meczu wysunęła się na prowadzenie. Warszawianki groźnie atakowały, ale z ich strzałami radziła sobie Godlewska. Na pięć minut przed końcem meczu AWF wykorzystał błąd kórniczanek i zdołał wyrównać. Podopiecznych Piotra Siudzińskiego nie zadowalał remis i przypuściły masowy atak na bramkę gospodyń, lecz nieskutecznie. W końcówce meczu warszawianki miały szansę zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa, ale  karnego obroniła Godlewska. Po spotkaniu obfitującym w piękne akcje i jeszcze lepsze parady bramkarek czuć lekki niedosyt. Mecz mógł się skończyć wygraną kórniczanek gdyby nie kilka błędów w obronie. Kolejny mecz Kotwica Kórnik zagra na wyjeździe 17 grudnia z Uniwersytetem Warszawskim.