UA-73329122-1
START WIADOMOŚCI PIŁKA NOŻNA PIŁKA RĘCZNA KOSZYKÓWKA HOKEJ NA LODZIE INNE SPORTY SPORTY WALKI KONTAKT sportowy-poznan.pl sportowy Poznań w moim obiektywie
BIOFARM BASKET POZNAŃ RELACJE POMECZOWE
źródło http://www.basket.poznan.pl zdjęcia Wojtek Budzyk 18.11.2017r. Biofarm Basket Poznań - KK Warszawa 86:82 Nie ma łatwych meczów w I lidze koszykówki męskiej. Potwierdzeniem tego jest dzisiejsze spotkanie, które wygrał Biofarm, ale do końca meczu wynik był niepewny. Zaczęło się od prowadzenia gości, którzy w 7:08 minucie wprawdzie je tracą, ale odzyskują w 5:25, a w 3:54 minucie powiększają do 6 punktów.  Nasz zespół odpowiada głównie rzutami za 2 punkty, przede wszystkim za sprawą A. Metelskiego. Pierwsza kwarta kończy się prowadzeniem gości 20:19. Obraz gry zmienia się w drugiej kwarcie na korzyść zespołu Biofarmu, którego zawodnicy poprawili skuteczność, a jednocześnie ograniczyli zdobycze punktowe gości. Ta kwarta kończy się prowadzeniem zespołu miejscowego 44:34. Niepoprawni optymiści /przynajmniej jeden był na sali/ sądzili, że Biofarm wszedł już w swój rytm meczowy i tą przewagę powiększy w kolejnych kwartach. Nic z tego. Wprawdzie zespół poznański ani na moment nie oddaje prowadzenia, ale przewaga maleje. Jeszcze na koniec 3 kwarty wynosiła 9 punktów, ale w czwartej kwarcie w 3:27 minucie wynosi 4 punkty, a w 0:16 zaledwie 2. Niestety, ale obok dobrej gry popełniamy również szereg prostych błędów, co przy rewelacyjnej skuteczności zawodników KK - szczególnie w tej kwarcie -nie pozwala spokojnie myśleć o sukcesie. W 4 kwarcie zawodnicy z Warszawy rzucili 5 trójek / w całym meczu 13/, co pozwalało im na zachowanie dystansu i nadziei na sukces. Można zadać sobie pytanie, czy możliwa była lepsza obrona przed tymi rzutami ? Warto odnotować debiut 17-latka A. Lewandowskiego, który w swoim pierwszym meczu w I lidze zdobył 2 punkty. Punkty zdobyli: - dla Biofarmu P. Wieloch 20,2x3, 6 zb., F. Struski 18, 1x3, 12 zb., J. Fiszer 15, 2x3, A. Metelski 13, 5 zb., M. Kurpisz 10,1x3, M. Samsonowicz 4, D. Gruszczyński 2, A. Lewandowski 2, T. Smorawiński 2, - dla KK P. Hybiak 30,6x3,M. Wojtyński 19,3x3, 7zb., M. Motel 15, 4x3, K. Koźluk 6, J. Pietkiewicz 5, D. Sarnacki 3, T. Rudko 2, D. Zapert 2. Biofarm Basket Poznań - KK Warszawa 86:82 (19:20, 25:14, 23:24, 19:24)
źródło http://www.basket.poznan.pl zdjęcia Elżbieta Skowron 10.12.2017r Przykra niespodzianka - Biofarm Basket Poznań - KSK Notec Inowrocław 57:61 Niestety, ale musimy przełknąć gorycz porażki. Mecz z Notecią to był mecz, którego nie powinniśmy przegrać, a jednak. Porażki w koszykówce zdarzają się tak często, jak często odbywają się mecze, ale bolesne są tylko własne. Ciężki okres dla Biofarmu i nie chodzi tylko o porażkę, ale również i styl. Truizmem jest przypominanie, że forma wszystkich drużyn jest zmienna, a przykładów tego w postaci zaskakujących wyników nieomal w każdej kolejce nie trzeba daleko szukać. Zawodnicy poznańscy przeżywają niewątpliwie okres gry nieciekawej, a przede wszystkim słabej lub nawet bardzo słabej skuteczności. Trenerzy mogą się dwoić i troić, ale w zdobywaniu punktów nie wyręczą zawodników. Prawdą jest, że w Stargardzie wystąpiliśmy bez Piotra Wielocha, który wprawdzie zagrał dzisiaj, ale bez treningu. W sporcie wyczynowym braki treningowe natychmiast przekładają się na formę zawodnika. Od dłuższego czasu gramy w niepełnym składzie. Co jednak stało się z formą strzelecką tych graczy, którzy przerw treningowych nie mieli ? Średnie statystyki z ostatnich dwóch meczów nie prezentują się najlepiej: przeciętnie w rzutach za 2 punkty - 42,7%, bardzo słabo w rzutach za 3 punkty - 14,3% oraz słabo w rzutach za 1 punkt – 56,55%. Czekamy na przebudzenie zespołu, oby jeszcze w tym roku. Punkty zdobyli: - dla Biofarmu F. Struski 14, 8zb., J. Fiszer 13,1x3, P. Wieloch 8, 1x3, M. Czyż 8, A. Metelski 6,M. Kurpisz 4, 7zb., M. Tomaszewski 2, D. Gruszczyński 2, - dla Noteci G. Małecki 16, 3x3, 6zb., Ł. Paul 14, 11zb. D. Szczepanik 11, 1x3, K. Michalski 6, A. Filipiak 6, S. Sroczyński 4, Maciejewski 3, 1x3, T. Krawczyk 1. Biofarm Basket Poznań - KSK Noteć Inowrocław 57:61(18:23, 14:10, 14:13, 11:15)